piłka-golfowa-titleist-blog

Piłki golfowe

Piłki golfowe

Piłki golfowe to podstawowy element wyposażenia każdego golfisty. Używają je zarówno osoby grające na polach golfowych ale również w mini golfie czy off golfie.

Piłka na pole golfowe ma średnicę nie mniejsza niż niż 42,67 mm i nie cięższą niż 45,93 g. Piłki golfowe zbudowane są z tworzyw sztucznych takich jak: żywicaguma. Natomiast zewnętrzne powłoki powstają z różnych rodzajów tworzyw sztucznych, z których najpopularniejsze to surlyn, ionomer, urethane, balata i inne dodatki. Pierwsze piłki golfowe były natomiast robione z ze skóry i mocno upchane znaczną ilością piór z kaczek lub z gęsi. W 1850 roku wyprodukowano nowy typ piłki golfowej z soku z drzew z południowo – wschodniej Azji z drzewa Gutta. Była to guma, zwana gutaperką. Guma po podgrzaniu była bardzo plastyczna i bez problemów można było osiągnąć kształt kuli. Drogie piłki skórzane wkrótce zostały wyparte przez nowe tańsze i lepsze gumowe piłeczki, powodując dynamiczny rozwój golfa.

Piłki golfowe różnią się budową. Piłka golfowa może być jedno częściowa, dwu częściowa, trzy częściowa, cztero częściowa, pięcioczęściowa i nawet sześcioczęściowa. Dodatkowo piłki golfowe różnią się pod względem miękkości. Bardziej miękkie na zewnątrz wytwarzają większy spin ale ich powłoka jest nieco mniej wytrzymała. Najtańsze są piłki jednoczęściowe które są bardzo wytrzymałe, dlatego często używane na driving range. Piłki dwuczęściowe natomiast pozwalają zdecydowanie lepiej kontrolować tor lotu i mają zazwyczaj bardzo atrakcyjną cenę. Piłki golfowe trzyczęściowe dają graczowi większą kontrolę i używane są przez bardziej zaawansowanych graczy.
Mamy wielu producentów piłek golfowych. Wiodąca marka i numer jeden w piłkach golfowych jest Titleist. Producent posiada wiele rodzajów piłek od najdroższych i najbardziej pożądanych przez golfistów: Titleist Pro V1 i Titleist Pro V1x, przez AVX i Titleist Tour Soft, poprzez Velocity które są dostępne w różnych kolorach od białego po czerwony czy zielony.

Najtańsze i bardzo popularne piłki golfowe to TruFeel. Największy wybór piłek golfowych można znaleźć w sklepie golfowym GolfHelp.pl